Opiskelijoita Viikissä

Masters Viikki - Viikin maisteriohjelmien infotilaisuus Zoomissa

30.3.2020
Biologian kandiohjelma
Ympäristötieteiden kandiohjelma
Molekyylibiotieteiden kandiohjelma
Elintarviketieteiden kandiohjelma
Ympäristö- ja elintarviketalouden kandiohjelma
Maataloustieteiden kandiohjelma
Metsätieteiden kandiohjelma
Geotieteiden kandiohjelma
Maantieteen kandiohjelma
Matemaattisten tieteiden kandiohjelma
Politiikan ja viestinnän kandiohjelma
Sosiaalitieteiden kandiohjelma
Taloustieteen kandiohjelma
Yhteiskunnallisen muutoksen kandiohjelma
Kasvatustieteiden kandiohjelma: erityispedagogiikka (EP)
Kasvatustieteiden kandiohjelma: kotitalousopettaja (KO)
Kasvatustieteiden kandiohjelma: käsityönopettaja (KÄ)
Kasvatustieteiden kandiohjelma: varhaiskasvatuksen opettaja (VO)
Kasvatustieteiden kandiohjelma: varhaiskasvatuksen opettaja (VO)
Kasvatustieteiden kandiohjelma: luokanopettaja, kasvatustiede (LO-KT)
Kasvatustieteiden kandiohjelma: luokanopettaja, kasvatuspsykologia (LO-KP)
Kasvatustieteiden kandiohjelma: yleinen ja aikuiskasvatustiede (YL ja AKT)
Kandidatprogrammet i pedagogik: allmän- och vuxenpedagogik (PED)
Kandidatprogrammet i pedagogik: lärare inom småbarnspedagogik (SBP)
Kandidatprogrammet i pedagogik: klasslärare (KLU)

Tilaisuuden materiaalit: Jatkaminen maisteriohjelmaan - Infotilaisuudet

Tallenne Unitubessa

Hei kaikki kandiopiskelijat!

Viikin kampuksella on mahtava tarjonta mielenkiintoisia ja monipuolisia maisteriohjelmia. Tervetuloa osallistumaan bio- ja ympäristötieteellisen ja maatalous- metsätieteellisen ohjelmia esittelevään verkkovideotilaisuuteen 2.4.2020! Maisteriohjelmat esittäytyvät lyhyesti kertomalla omista tieteenaloistaan ja ohjelmissa opiskelusta. Esittelytilaisuuksien välillä voit esittää kysymyksiä ohjelman edustajille chatin kautta.
Tilaisuus on suunnattu kandivaiheen opiskelijoille, ja antaa erinomaisen tilaisuuden tutustua monipuolisiin opiskelumahdollisuuksiin.

MITÄ: Viikin maisteriohjelmat esittäytyvät

MILLOIN: Torstai 2.4. klo 12.00 - 14.00

MISSÄ: Zoom-videoviestintäpalvelussa, Tallenne Unitubessa
Tilaisuus nauhoitetaan
Lue lisää Zoom-ohjelman käytöstä: Ohje

Ohjelma

klo 12.00 – 12.30

Ekologian ja evoluutiobiologian maisteriohjelma (BY) / Perttu Seppä ja Jukka Lehtonen
Kasvitieteen maisteriohjelma (BY+MM) / Saku Mattila
Metsätieteiden maisteriohjelma (MM) / Mika Rekola

klo 12.30 – 13.00

Maataloustieteen maisteriohjelma (MM) / Pekka Uimari
Maatalous- ympäristö- ja luonnonvaraekonomian maisteriohjelma (MM) / Matti Laukkanen (Leena Rantamäki-Lahtinen ja Anna-Kaisa Kosenius)
Ympäristömuutoksen ja globaalin kestävyyden maisteriohjelma (BY+MM+Valt) / Veli-Pekka Niskanen (Anne Ojala ja Leena Suominen)

klo 13.00 – 13.30

Genetiikan ja molekulaaristen biotieteiden maisteriohjelma (BY) / Tapio Heino
Mikrobiologian ja mikrobibiotekniikan maisteriohjelma (MM+BY) / Per-Erik Saris ja Jesse Väntinen
Neurotieteen maisteriohjelma (BY)

klo 13.30 – 14.00

Elintarviketieteiden maisteriohjelma (MM)
Elintarviketalouden ja kulutuksen maisteriohjelma (MM)
Ihmisen ravitsemuksen ja ruokakäyttäytymisen maisteriohjelma (MM+Valt+Kasv)

Ilmoittautuminen optiomaisteriohjelmiin on auki kandiopiskelijoille 1.-30.4.2020 ja 1.-31.10.2020
Lue lisää Opiskelijan ohjeista: Jatkaminen maisteriohjelmiin.